Gorenje WNPI94BS


Тип на апарат: Машина за перење
Енергетска класа: A+++
Ефект на цедење: B
Ниво на бучност при перење dB(A): 54
Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 75
Линија: Primary линија
Боја: Бела
Врата: Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност: Да
Капацитет за перење: 9 kg
Волумен на барабанот: 64 l
Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
WaveActive барабан: Да
Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
Резервоар за вода: Не
Времетраење на програм перење на 30°C – Памук: 67 min
Време на програмата на 40°C: 195 min
Време на програмата на 60°C: 214 min
Време на програмата на 90/95°C: 218 min
Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C): 45 l
Потрошувачка на вода (памук 40°C): 57 l
Потрошувачка на вода (памук 90/95°C): 75 l
Потрошувачка на вода (волна 30°C): 45 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 10654 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 1.1 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 214 kWh
Дисплеј: ЛЕД дисплеј
Едноставно користење: Да
Оветлување на барабанот: Не
Копче за почеток: Старт/Пауза
Број на програми: 16
Основни програми: Памук, Волна/Рачно перење, Микс синтетика
Специјални програми: Дополнителна хигиена,Eco 40-60 °C, Брзо 20′ минути, PowerWash 59′, Кошули
Дополнителни програми за перење: Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење, Плакнење/омекнување
Режими на перење: NormalCare, TimeCare
Дополнителни функции: Стоп на пумпата, Shortening program one level, Пауза, Додавање алишта, Зачувување на личните прилагодувања
Функција пареа: Да
SteamTech: Да, грејач во када
Нежно затворање на вратата: Да
Звучна изолација: Без заштита
Надградба на програмите: Да
Сензори: Сензор за температура, Сензор за полнење, Сензор за пена, Сензор за ниво на вода
Ладно перење: Не
Сад за дозирање: 3 прегради во просторот за дозирање детергент
AquaStop: Не
Заштита од прелевање: Да
Заклучување – заштита за деца (CDP): Да
Ширина: 600 mm
Висина: 850 mm
Длабочина: 610 mm

22,990 ден

Машина за перење

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Gorenje WNPI94BS”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close