,

Tosot MUSE PRO LCLH TWH12AFC-K6DNA5F


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.1/4.1)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4400.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4700.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3510/3810 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:962 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:953 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:700.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.40 l/h
НИВО НА БУЧАВА:42.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:11.00 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:24.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:732 X 555 X 330 mm
ГАРАНЦИЈА:10 години
ИСПОРАКА:Веднаш – на лагер

37,990 ден

Произведено од GREE. Самодијагноза, интелегентно отопување, аuto restart, I Feel фунција, нормален sleep mode,тајмер, turbo

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Tosot MUSE PRO LCLH TWH12AFC-K6DNA5F”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close