,

Tosot MUSE PRO LCLH TWH18AFD-K6DNA5I


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.1/4.2)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:6100.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6600.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5200/5600 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1576 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1436 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:850.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.90 l/h
НИВО НА БУЧАВА:44.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:13.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:30.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 55 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:802 X 555 X 350 mm
ГАРАНЦИЈА:10 години
ИСПОРАКА:Веднаш – на лагер

57,990 ден

Произведено од GREE. Самодијагноза, Интелегентно отопување, Аuto restart, I Feel фунција, Нормален Sleep Mode,Тајмер, Турбо.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Tosot MUSE PRO LCLH TWH18AFD-K6DNA5I”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close