,

Tosot MUSE PRO LCLH TWH24AFE-K6DNA5I


ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.0/4.2)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:8850.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:9450.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7100/7800 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2030 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2000 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1250.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:2.40 l/h
НИВО НА БУЧАВА:48.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:16.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:41.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 75 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Филтер за прашина, плазма филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:958 X 660 X 402 mm
ГАРАНЦИЈА:10 години
ИСПОРАКА:12 до 48 часа

77,990 ден

Произведено од GREE. Самодијагноза, Интелегентно отопување, Аuto restart, I Feel фунција, Нормален Sleep Mode,Тајмер, Турбо.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Tosot MUSE PRO LCLH TWH24AFE-K6DNA5I”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close