-13%
, ,

Vox IVA1-12IR


Инвертер клима уред
Автоматско чистење, aвтоматско рестартирање
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.21/4.04; А+++/A++
Kапацитет за ладење: 3800 W
Kапацитет за греење: 4100 W
Номинален капацитет: 12000 BTU
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.09 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 0.97 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Tестирано на -20 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 53 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 730 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 285 x 750 x 200 mm
Гаранција – 36 месеци

27,900 ден 31,900 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Vox IVA1-12IR”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close