-6%

Bosch WAN24164BY


Oпис:
WAN24164BY e seria 4 Перална А+++ /-10% -VarioPerfect
Вртежи 1200
Капацитет 1-8 кг.
Волумен на барабанот: 55 л.
Енергетска ефикасност: 10% поекономично од највисоката енергетска оценка
VarioPerfect: заштеда на време или енергија
EcoSilence Drive: исклучително енергетски ефикасен инвертер моторот со многу долг животен век – гаранција од 10 години
AllergyPlus: интензивно перење кои ги отстранува остатоците од детергенот и другите иритирачки хемикалии
SuperQuick 15′: брза програма која овозможува да се измијат 2кг алишта за рекордно време од 15 минути
Лесно ракување со LED дисплејот
Сензор за полнење: Да
Автоматско прилагодување на нивото на водата при полнење: Да
Пред Перење: Да
Програми:

Пред Перење, Екстра плакнење, Центрифуга, Кошули/Блузи, Спорт/Фитнес, Екстра краток 30’/15′, Памук, Памук Есо, Темно Перење, Алергија Плус,Ќебиња, Свила, Ноќно перење, Волна-рачно перење…

Drum Clean: програм дизајниран за чистење на пералната
Можност за ладно перење без температура

Додатни функции:

VarioPerfect: заштеда на време или енергија

AllergyPlus: интензивно перење кои ги отстранува остатоците од детергенот и другите иритирачки хемикалии

Reload function: функција која Ви овозможува да додадете алишта по веќе започнато перење

Комфорт/Сигурност:
Широка врата од 32 см, црно-бела боја и агол на отворање 165°
EcoSilence Drive: исклучително енергетски ефикасен и мирно работење на инвертер моторот со многу долг животен век – гаранција од 10 години
AntiVibration Design: за потивка и постабилна машина
Звучна изолација преку долниот капак
ActiveWater: автоматски дозен диспанзер ја заштедува водата, Вашите пари и се грижи за екологијата
Индикатор за потрошувачка: информации за потрошувачката на енергија и вода
Осветлено копче за избор на програма со интегрирано копче за вклучување / исклучување
Целосно електронска контрола на еден регулатор за сите програми за перење

Timer: можност за одложен старт 1-24 часа
Избирање на звучен сигнал
Самоочистувачка преграда за средства за чистење

Технички информации:

Ниво на бучавост при стандардна програма памук 60° C: 52 dB

Потрошувачка на енергија во kWh по kg по циклус во програмата Eco 40-60: 0,627 kWh

Безбедност:

Заклучување на пералната како опција за деца

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Димензии : (В x Ш x Д): 84.8 x 59.8 x 55 см

Напомена:

Енергетска класа од 2022г.

29,900 ден 31,900 ден

Машина за перење и сушење на алишта

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch WAN24164BY”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close