-10%
,

Samsung TV UE43TU7092UXXH


43″ (108cm) 4К Smart TV
Резолуција: 3.840 x 2.160
2000Hz PQI Picture Quality Index
Crystal Processor 4K
DVB-T2/C/S

21,990 ден 24,490 ден

КРИСТАЛЕН ДИСПЛЕЈ Потони во сликата која има поширок спектар на бои. Кристалниот дисплеј овозможува оптимизиран израз на бојата за да можеш да ја видиш секоја суптилност. КРИСТАЛЕН ПРОЦЕСОР 4K Квалитет на слика кој те допира, овозможен од единствен чип кој диригира со боите, го оптимизира соодносот на високите контрасти и владее со HDR. 4К РЕЗОЛУЦИЈА 4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Чувствувај се како и ти да си внатре во сцената. HDR Високиот динамички опсег ја зголемува светлата експресија на телевизорот, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и визуелни детали, дури и во мрачни сцени. GAME ENHANCER Влези побрзо во играта со помош на Game Enhancer кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации. ДАЛЕЧИНСКИ ПРИСТАП Работи од дома преку твојот телевизор, преку далечинскиот пристап можеш да го присликаш екранот на твојот компјутер на телевизорот безжично. Можеш дури да ги отвориш и твоите документи од твојата канцеларија користејќи Microsoft Office 365- и сето тоа од удобноста на твојот кревет. РЕШЕНИЕ ЗА УРЕДНИ КАБЛИ Samsung UHD нуди педантно решение за сите кабли од телевизорот да бидат уредни, така што ќе бидат скриени во држачот. Ова помага да го намалиш нередот за да можеш во целост да уживаш во прекрасниот дизајн на телевизорот.

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Samsung TV UE43TU7092UXXH”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close