-3%

Bosch WTH83001BY


Опис:

WTH83001BY e seria 4 сушара со топлинска пумпа А+
Начин на сушење : Кондензациски
Капацитет : 1-7 кг
Годишна потрошувачка на енергија во kWh за стандардна програма за памук базирана на 160 циклуси на сушење
Потрошувачка на енергија: 243 kWh годишно
ECARF печат за квалитет: врвно сушење на алиштата по највисок стандард, погодни за лица кои имаат алергија
EasyClean filter: едноставно чистење на заштитниот филтер за кондензаторот
Посебни програми:
Нежно сушење, Кошули/Блузи, Lingerie, Волна,Памук, Спортсна облека, Пешкири, Мешана ткаенина, Програма по избор за топло сушење, Програма по избор за ладно сушење

Super 40′: за мал обем на алишта, околу 10 работни кошули кои се сушат брзо за 40 минути

Додатни опции:

Бирање на степенот на сувост
Фино прилагодување на степенот на сувост
Лесно за пеглање

Комфорт/Сигурност:

ActiveAir: иновативно сушење со топлинска пумпа при што значително се намалува потрошувачката на ел.енергија

SensitiveDryingSystem: специјална структура на барабанот за идеално меки и перфектно исушени алишта кој не дозволува алишта да се залепат во внатрешноста
AntiVibration Design: за потивко и стабилно сушење

AutoDry: нежно сушење на алиштата до саканото ниво на сувост со помош на интелегентните сензори

Индикатор за пун резервоар на кондезаторот

easyCleanfilter: за практично остранување на влакната од заштитниот филтер на кондензаторот

Потполно електронско управување на сите програми

Timer: можност за одложен старт 1-24 часа

Технички информации :

Ниво на бучавост: 65 dB (A) re 1pW

Безбедност:

Нова генерација Bosch сушари со еколошки гас Propan R290

Целосна гаранција на производот од 24 месеци

Заштита за децата-сигурносна брава

Можност за вградување под работна површина

Димензии : (В x Ш x Д): 84.2 x 59.8 x 58.9 см

38,900 ден 39,900 ден

Машини за сушење

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch WTH83001BY”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close