Gorenje WNPI82BS


Машина за перење
Inverter мотор
Енергетска класа A+++
Гаранција 10 години
Ефект на цедење B
Ниво на бучност при перење dB 53
Ниво на бучност при центрифугирање dB 72
Врата Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Капацитет за перење 8 kg
Волумен на барабанот 54 l
Број на вртежи на центрифугата 1200 rpm
WaveActive барабан
Инвертер PowerDrive мотор
Времетраење на програм перење на 30°C – Памук 67 min
Време на програмата на 40°C 195 min
Време на програмата на 60°C 214 min
Време на програмата на 90/95°C 218 min
Потрошувачка на вода (деликатни 30/40°C) 45 l
Потрошувачка на вода (памук 40°C) 50 l
Потрошувачка на вода (памук 90/95°C) 75 l
Потрошувачка на вода (волна 30°C) 45 l
Проценета годишна потрошувачка на струја за четиричлено домаќинство 185 kWh
Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0.9 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 10309 l
ЛЕД дисплеј
Број на програми 16
Основни програми Памук,Волна/Рачно перење, Микс синтетика
Специјални програми Дополнителна хигиена, Детска облека, Eco 40-60 °C, Брзо 20′ минути, PowerWash 59′, Кошули
Дополнителни програми за перење Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење, Плакнење/омекнување

22,990 ден

Машина за перење

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Gorenje WNPI82BS”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close