-6%

Bosch HRG635BS1


HRG635BS1 e 2 in 1 ,A+ seria 8 Рерна, со 13 програми на греење 4D и посебен додаток готвење со пареа
Вид на работа на рерната / греење:
Рерна со 13 начини за греење:
4D Топол воздух- топлината се распределува рамномерно на сите четири нивоа
Топол воздух еко,
Горно / долно греење
Горно / долно греење Еко, -специјална програма за класично готвење со едно тавче
Вентилаторска -инфрацрвена скара,
Голема површина на скара,
Мала површина на скара,
Пица (опција за печење пица),
Готвење со додавање на пареа: храната од надвор е крцкава,а внатре останува сочна
Подгревање на садовите пред послужување
Константно одржување на температурата,на веќе припремените јадења
Специјално Готвење на ниска темература
Долно греење
Дополнителни методи на греење со водена пареа:
Печење, одмрзнување
Температурен опсег: 30 ° C – 275 ° C
Волумен на рерната: 71 литар
Потрошувачка на енергија во режим на вентилатор: 0,69 kWh

Моќност оптоварување: 3,6 kW

Дизајн:

Bosch ротациона контрола на копчето
Внатрешната површина: емајл антрацит
Чистење:
Целосно стакло на внатрешната страна на рерната

EcoClean Direct-керамички микрофилтер кој ги апсорбира мастите за време на печењето и ги раствора со оксидација на задниот sид од рерната
Удобност:
2.5 “TFT екран во боја, текстот работи со помош на стрелките на допир
TFT командите се комбинација на копче и допир
Ја прикажува моменталната температура во рерната
AutoPilot 20 -20 aвтоматски програми за готвење со загарантирано задоволство
Режим на работа- Sabbath , ако поради верски причини не се готви….
daughrise- специјално за стасување на тестото во рерната
coolStart- за замрзната храна,по брзо готвење и без прегревање
Softclose – мекo затворање,/мекo отворање
Електронски тајмер за програмирање
Брзо загревање
Халогенo осветлување, можноста за исклучување на светло во рерната
Вентилатор за ладење
Вентилатор од нерѓосувачки челик
Резервоар за вода од 1 л.

Телескопски шини не одат со рерната, тие можат да се докупат
Прибор кој следува со рерната:
1 x Универзалната сад за печење, 1 x решетка и 1 плех за печење
Безбедност:
Ладна врата врата-температура стакло најмногу 40°C.
Безбедносна брава за деца
Сигнализација на преостаната топлина
Копче за вклучување / исклучување

Целосна гаранција на производот од 24мес.

74,900 ден 79,900 ден

Вградна техника, Вградни рерни

Категорија

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch HRG635BS1”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close