-7%

Bosch SMS4HCW48E


Опис :

SMS4HCW48E e seria 4, A++ самостојна м. за садови – Home Connect

Капацитет : 13 комплета

Бучавост : 41 dB(A) re 1 pW

Екстра сушење, прилагодено за сушење пластика

HygienePlus – антибактериско долго перење на висока температура од 70 °C

EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција

Програми/Функции:

Бр.програми 6 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C, Стакло 40 °C, 1h 65 °C ,Тивок 50 °C, Favourite

Број на температури : 5

Број на посебни функции : 4

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

ExtraDry: програма за сушење на садови кои се особено тешки за сушење

Home Connect: Silence on demand (преку апликација Home Connect)

Половично перење

Технологија/Сензорика:

ActiveWater- максимална економичност при користење на водата

DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
Регенеративна електроника
Трослоен самочистечки филтер

Управување/Дисплеј:

Можност за одложен старт : 1-24 часа

LED дисплеј за повторно полнење на сол

LED дисплеј за повторно полнење на сjaj

Потрошувачка на енергија на 100 перења во еко програмата: 85 kWh

Систем на корпи во машината:

Rackmatic – горната корпа се прилагодува по висина

Сигурност и заштита:

AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Димензии (В х Ш х Д): 84,5 x 60 x 60

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. D

42,900 ден 45,900 ден

Машини за миење садови

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch SMS4HCW48E”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close