, ,

Gorenje NRK6191EW4


Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm
Климатска класа: SN, N, ST, T
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 302 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 210 / 203 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 99 l
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
NoFrost Plus
IonAir со Multiflow 360° функција
CrispZone фиока за зеленчук
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
4 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина
Флексибилен сад за јајца (8×)
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
Простор за замрзнување: 3 фиоки
1 класичен сад за лед
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,84 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 57 kg
Бруто тежина на апаратот: 59 kg
Приклучна моќ: 90 W
Осигурувач: 10 A
Гаранција 5 години

25,990 ден

Енергетска класа: A+
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Врата: Метална врата
Боја: Бела

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Gorenje NRK6191EW4”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close