-4%

Bosch KAD93VIFP


Опис:
KAD93VIFP e seria 6, A+ ен. класа,side by side фрижидер
NoFrost: целосна заштита од создавање на лед
Ентериер со метални апликации
LED внатрешно осветлување
Електронско регулирање на температурата, точно дигитално прикажување
Одделно регулирање на температурата во фрижидерот и замрзнувачот
MultiAirflow sistem: постојана циркулација на воздухот на сите нивоа за подолга свежина

Врата: од нерѓосувачки челик, AntiFingerprint, страници: сива боја
Вертикални рачки за отварање: алуминиум

Мраз и вода:

Диспанзер за мраз и вода

Лед во коцки, дробен мраз и вода за пиење на располагање, осветлувањето е на допир

Изработка на коцки за мраз, приближно 0.9 кг / 24 ч.

Филтер за вода во внатрешноста
Ладилник дел:
SuperCooling: брзо пад на температурата во ладилникот
5 безбедносни полици од калено стакло

Број на полици за складирање на вратата: 3
MultiAirflow sistem
Систем за свежина:

2 х MultiBox: проsирна фиока со ребрести дно, идеална за складирање на овошје и зеленчук
Замрзнувачки дел:
Супер замрзнување можност за брзо замрзнување на нови и големи количини на храна
NoFrost: целосна заштита од создавање на лед
5 полици за замрзнати производи, и уште 3 полици на вратата
Календар за замрзнати производи
Технички информации:
Вкупен корисен волумен: 562 л.
Употреблив волумен ладење дел: 371 л.
Употреблив волумен **** замрзнувач: 191 л.
Капацитет на замрзнување: 11 kg / 24 часот
Издржливост при прекин на електрична енергија: 5,5 часa
Климатска класа: SN-T
Емисија на бучава: 42 dB (A) re 1 pW
Годишна потрошувачка на енергија: 404kWh

Димензии (В х Ш х Д): 178 x 91 x 72

Безбедност:

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. F

132,900 ден 138,900 ден

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch KAD93VIFP”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close