-8%
, ,

Bosch KGN33NLEB


Опис:
KGN33NLEB e seria 2, A++ ен. класа, самостоен фрижидер
NoFrost: целосна заштита од создавање на лед

MultiAirflow sistem: постојана циркулација на воздухот на сите нивоа за подолга свежина
LED внатрешно осветлување
Електронско регулирање на температурата,точно ја прилагодувате саканата температура
Perfect Fit: совршено вклопување со ѕидот или со линијата од кујната
Врати: Inox-look, страници: сребрена боја

Акустичен предупредувачки сигнал за отворена врата

Ладилник дел:

Автоматско одмрзнување во ладилникот
Динамичко ладење со внатрешен вентилатор
3 сигурносни полици од калено стакло
Систем за свежина:
MultiBox: проsирна фиока со ребрести дно, идеална за складирање на овошје и зеленчук
Замрзнувачки дел:
Супер замрзнување можност за брзо замрзнување на нови и големи количини на храна
3 полици за замрзнати производи
EasyAccess-полица на лизгач
Технички информации:
Вкупен корисен волумен: 286 л.
Употреблив волумен ладење дел: 192 л.
Употреблив волумен **** замрзнувач: 87 л.
Капацитет на замрзнување: 11 kg / 24 часот
Издржливост при прекин на електрична енергија: 19 часa
Климатска класа: SN-T
Емисија на бучава: 42 dB (A) re 1 pW
Годишна потрошувачка на енергија: 237kWh

Димензии (В х Ш х Д): 176 x 60 x 65

Безбедност:

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Отворање на вратата десно,може да се смени

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. E

36,900 ден 39,900 ден

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch KGN33NLEB”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close