-7%
, ,

Bosch KGN36XLEQ


Опис:

KGN36XLEQ e seria 4, A++ ен. класа,самостоен фрижидер

NoFrost: целосна заштита од создавање на мраз

MultiAirflow sistem: постојана циркулација на воздухот на сите нивоа за подолга свежина
LED внатрешно осветлување
Perfect Fit: совршено вклопување со ѕидот или со линијата од кујната

Врата: Inox-look

Страници: сребрена боја

Holiday mode-штеди ел.енергија

Акустичен предупредувачки сигнал за отворена врата

Ладилник дел:
SuperCooling: брзо пад на температурата во ладилникот
AirFreshFilter: ги минимизира бактериите и мирисите во воздухот
4 сигурносни полици од калено стакло,(прилагодливо на висина: 2), 3 на повлекување
Држач за шишиња -хромиран,елегантен
Систем за свежина:
VitaFresh 0°C фиока- рибата и месото остануваат свежи долго време
VitaFresh фиока со прилагодлива влажност – овошјето и зеленчукот остануваат свежи подолго
Флексибилен сад во VitaFresh фиоката

Волумен на зоната на околу 0 ° С: 24 л.
Замрзнувачки дел:
Супер замрзнување можност за брзо замрзнување на нови и големи количини на храна
3 полици за замрзнати производи
Календар за замрзнати производи
Технички информации:
Вкупен корисен волумен: 324 л.
Употреблив волумен ладење дел: 237 л.
Употреблив волумен **** замрзнувач: 87 л.
Капацитет на замрзнување: 14 kg / 24 часот
Издржливост при прекин на електрична енергија: 35 часa
Климатска класа: SN-T
Емисија на бучава: 39 dB (A) re 1 pW
Годишна потрошувачка на енергија: 238kWh

Димензии (В х Ш х Д): 186 x 60 x 65

Безбедност:

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Отворање на вратата десно,може да се смени

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. E

64,900 ден 69,900 ден

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch KGN36XLEQ”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close