-6%
,

Bosch SMI4HCS48E


Опис :

SMI4HAS48E e seria 4, A++ ен.класа потполно вградна м. за садови 60см- Home Connect

Капацитет : 13 комплета

Бучавост : 44 dB(A) re 1 pW

SilenceProgram: тивка работа на машината од 41 dB

Home Connect

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

EcoSilenceDrive: инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција

Програми/Функции:

Бр.програми 6 : Интензивно 70 °C, Ауто 45 – 65 °C, Eco 50 °C, Silence 50 °C, 1h 65 °C, Favourite

Број на температури : 5

Број на посебни функции : 5

Home Connect: Silence on demand (преку апликација Home Connect)

varioSpeed Plus – дo 66% побрзо перење

ExtraDry: програма за сушење на садови кои се особено тешки за сушење

Половично перење

Програм дизајниран за чистење на машината за садови

Технологија/Сензорика:

ActiveWater- максимална економичност при користење на водата

DosierAssistent – кога користите таблета за перење, нејзино идеално растворање во машината
EcoSilenceDrive – инвертер мотор без четкици со 10 годишна гаранција
Loadsensor – сензорот гарантира оптимално користење на водата за да штеди и вода и електрична енергија
Разменувач на топлина – секогаш вистинската температура за хигиенско и ефикасно сушење на садовите
Регенеративна електроника
Трослоен самочистечки филтер

Управување/Дисплеј:

Можност за одложен старт : 1-24 часа

LED дисплеј за повторно полнење на сол

LED дисплеј за повторно полнење на сjaj

Потрошувачка на енергија на 100 перења во еко програмата: 84 kWh

Систем на корпи во машината:

VarioDrawer – Повеќе место во машината за садови благодарение на трета фиока

Преклопни делови во горната корпа (2x)
Преклопни делови во долната корпа (2x)

Кошница за додатоци во горната корпа

Променлива корпа за прибор за јадење во долната корпа
Чување на шољи во горната корпа (2x)

Сигурност и заштита:

AquaStop: доживотна гаранција за заштита од поплава

Внатрешноста од нерѓосувачки челик

Целосна гаранција на производот од 24мес.

Напомена:

Енергетска класа од 2022г. D

46,900 ден 49,900 ден

Машини за миење садови

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “Bosch SMI4HCS48E”

There are no reviews yet.

SHOPPING CART

close